Dr Alicja Jeziorecka

Pomiędzy rokiem 2002, a 2007 Artystka studiowała na Wydziale Edukacji Artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu gdzie uzyskała dyplom w zakresie pedagogiki sztuki, rysunku i malarstwa w architekturze i urbanistyce u prof. A. Kępińskiej, prof. B. Wojtasiaka oraz prof. J. Gawrona. Równolegle w okresie od 2003-2008 r. studiowała na Wydziale Architektury i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, uzyskując dyplom w zakresie architektury wnętrz u prof. J. Usarewicz-Owsian.

Alicja Jeziorecka
Alicja Jeziorecka

W 2013 roku uzyskała stopień – doktora sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej – sztuki piękne na Wydziale Malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.
Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w X Pracowni Rysunku  prof. A. Załeckiego.

W dorobku artystycznym posiada kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych. Między innymi w roku 2006/2007 otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W roku 2017 została finalistką Konkursu Marii Dokowicz. W 2011 roku została stypendystką A-21 International in Osaka w Japonii (rezydencja artystyczna).

Autorka publikacji: ”TARCZA, STRZAŁ, RYKOSZET-REFLEKSJE”, „SZCZELINY REALNOŚCI – CHAOS JAKO FORMA ARTYSTYCZNEJ WYPOWIEDZI” oraz „MAPY PRZYPADKU”.

Prace Artystki obejmują rysunek, instalacje, fotografię i projektowanie. Jej twórczość ściśle wynika z zainteresowania Artystki relacjami, jakie zachodzą we wszechświecie. Alicja Jeziorecka poprzez tworzenie zawiłych światów spogląda na przypadek z różnych punktów widzenia. Do osiągnięcia zamierzonego celu wykorzystuje papier, blejtramy, ołówki, pisaki, tusz, farby oraz drut.

Autor: Alicja Jeziorecka
Autor: Alicja Jeziorecka
Autor: Alicja Jeziorecka
Autor: Alicja Jeziorecka

Spotkanie w Gostyniu – 3 czerwca 2019 roku