Dr Marc Tobias Winterhagen

Artysta intermedialny urodzony we Frankfurcie nad Menem w 1977 roku. Wykładowca na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

W latach 1999-2001 – montażysta i asystent produkcji filmowej w Monachium. Rok później rozwijał doświadczenia zawodowe z dziedziny reżyserii, scenografii i pracy operatora kamery w Indiach oraz do roku 2004 jako asystent reżysera w Teatrze Narodowym w Oldenburgu.

Dr Marc Tobias Winterhagen
Dr Marc Tobias Winterhagen

Absolwent Wydziału Intermediów Akademii sztuk Pięknych w Lipsku (2007) oraz Wydziału Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (2010) – dyplom z wyróżnieniem w Pracowni prof. Piotra Kurki pt. „Powrót gry w społeczeństwie” oraz aneks do w/w dyplomu pod opieką prof. Jarosława Kozłowskiego. W latach 2011-2015 – asystent w II Interdyscyplinarnej Pracowni Rysunku na Wydziale Edukacji Artystycznej UAP.

Od 2015 roku – współpraca z Pracownią Projektów i Działań Twórczych WEAiK. W 2016 roku – obrona pracy doktorskiej pt. „W poszukiwaniu ukrytego piękna. Ograniczenia ciała jako wyznacznik nowej definicji normalności – reinterpretacja kanonu”, pod opieką prof. Janusza Bałdygi na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych UAP.

Jego polem zainteresowań jest: sztuka kinetyczna, video art, film eksperymentalny, multi-kanałowe video instalacje, instalacje przestrzenne, performance, fotografia.