Jarosław Jarry Jaworski

 Specjalista od marketingu instytucji kultury i festiwali filmowych oraz teatralnych. Jest też przy okazji dyplomowanym muzealnikiem ze specjalizacją z malarstwa holenderskiego. Mieszka w Toruniu, pracuje w Bydgoszczy.

Jarosław Jarry Jaworski
Jarosław Jarry Jaworski

Jego zawodowa droga życiowa wiedzie przez setki zakrętów i punktów zwrotnych. Przez wiele lat był dziennikarzem (RMF, PAP, Polskie Radio). Współtworzył liczne programy radiowe, pisma kulturalne i serwisy internetowe. Wraz ze swoją grupą satyryczną Kompania M3 był wieloletnim współpracownikiem Trójki i Artura Andrusa.

Jako rysownik satyryczny pracował w ponad 40 polskich gazetach m.in. dla Playboya, CKM, Szpilek, Życia Warszawy, Rzeczpospolitej. Reprezentował Polskę w świecie i zdobywał medale na festiwalach rysunkowych. Ma słabość do sztuki, co owocuje blogiem: Mocna Kultura gdzie, zgodnie z mottem, „mówi o sztuce ludzkim językiem”. Prowadzi również blog osobisty pt. Jarry Blog, gdzie zadaje pytania, zwłaszcza te irytujące. Jego zdaniem stawianie pytań jest ważniejsze od otrzymywania odpowiedzi, gdyż kto nie pyta-błądzi.

Spotkanie w Gostyniu – 8 lipca 2019 roku