O projekcie

Gostyńska Akademia Kulturyorganizowana przez Stowarzyszenie Zielona Kohorta to projekt o charakterze edukacyjno-kulturalnym, którego głównym celem jest umożliwienie dostępu do kultury i sztuki szeroko rozumianej.

Jest to otwarte działanie artystyczne, trwające od maja do końca listopada 2019 r., podczas którego nastąpi ponad 30 niezwykłych wydarzeń kulturalnych.

Podczas trwania Gostyńskiej Akademii Kultury będzie można uczestniczyć w wystawach, prelekcjach, kursie historii sztuki i rysunku akademickiego oraz seansach kinowych, podziwiając w najwspanialsze malarstwo świata w doskonałej jakości HD.

Elementy składowe zadania:

  • Spotkania ze sztuką” – cykl prelekcji z panelem dyskusyjnym i mini wystawą (prof. Joanna Imielska, dr Alicja Jeziorecka, dr Marc Tobias Winterhagen, dr Joanna Jeśmian, prof. Rafał Boettner-Łubowski, prof. Roman Kubicki,
  • Kurs rysunku” – Akademickie zajęcia z rysunku, prowadzenie dr Piotr Mastelarz,
  • Zakochaj się w sztuce działania” – cykl warsztatów, prowadzenie A. Adamczak,
  • Wystawa na ekranie” („Exhibition On Screen”) – cykliczny pokaz filmów: Osobliwy świat Hieronima Boscha, Van Gogh i Japonia, Caravaggio – dusza i krew, Klimt i Schiele – Eros i Psyche,
  • Kurs historii sztuki, prowadzenie historyk sztuki Aleksandra Pruska,
  • Wystawa z wernisażem i uroczyste podsumowanie wydarzenia.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Dofinansowano ze środków Gminy Gostyń

Gmina Gostyń